Yeni Game of Thrones dizisinin çekimleri başladı

HBO‘nun uzun müddettir üzerinde çalıştığı yeni Game of Thrones dizisi nihayet ekranlara geliyor. Belfast Telegraph tarafından bugün yapılan habere nazaran merakla beklenen yeni dizinin çekimleri Kuzey İrlanda da resmen başlamış durumda.

Kuzey İrlanda, Game of Thrones’un sekiz dönem boyunca ana çekim merkeziydi. Serinin tanınan kısımları Red Wedding ve Battle of the Bastards burada çekilmişti. Artık yeni dizi de tekrar birebir bölgede, tıpkı grupla çekilecek.

Yeni Game of Thrones dizisi şu an için Bloodmoon ismiyle anılıyor. Fakat bu isim şimdi resmileşmedi, yani önümüzdeki devirlerde değişme ihtimali var. George RR Martin de daha evvel kendi blog adresinde yaptığı bir açıklamada dizinin The Long Night ismine sahip olacağını söylemişti.

Bloodmoon – yahut The Long Knight -, Game of Thrones’ta anlatılan olaylardan binlerce yıl öncesinde geçecek. Dizinin; Ormanın Çocukları ile beşerler ortasındaki savaştan, Ak Yürüyenler’in yaratılışına kadar birçok ilgi alımlı kıssa içermesi bekleniyor.

Yeni dizinin başrolünde ünlü aktris Naomi Watts yer alacak. Watts’a Josh Whitehouse (Poldark), Naomi Achie (Star Wars: Episode IX), Denise Gough (Colette), Jamie Campbell Bower (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald), Miranda Richardson üzere isimler eşlik edecek. Dizinin yapımcılığını ise Kick-Ass, X-Men: First Class ve Kingsman: The Secret Service üzere başarılı sinemalardan tanıdığımız Jane Goldman üstleniyor.

Geçtiğimiz ay ekranlara veda eden Game of Thrones’un final dönemi bildiğiniz üzere milyonlarca izleyici tarafından çok ağır bir halde eleştirilmişti. Bilhassa de muharrirler Dan Weiss ve David Benioff tenkit oklarının gayeleri olmuştu. Lakin her şeye karşın Game of Thrones’un hala çok tanınan bir marka olduğu da bir gerçek. Bakalım yeni dizi izleyicilerden nasıl reaksiyonlar alacak. 

Başa dön tuşu