Twitter kullanım dışı Tweet’lere açıklama ekleyecek

Twitter kullanıcıları son vakitlerde “Bu Tweet kullanım dışıdır.” yazısıyla sıkça karşılaşıyorlar. Şirketin belirttiğine nazaran genellikle silinen yahut korumalı Tweet’ler ile kullanıcı tarafından engellenen kelimeler hasebiyle bu ihtarla karşılaşıyorsunuz. Yeniden de kimi kullanıcıların başı karışmış durumda. Twitter yakında bu sorunu çözeceğini açıkladı.

Gözükmeyen Tweet’e açıklama

“Bu Tweet kullanım dışıdır.” yazısıyla karşılaştığınızda, yakın vakitte gelecek güncelleme sayesinde sebebini de görebileceksiniz. Yani o Tweet’i neden göremediğinizi öğrenerek daha âlâ bir tecrübe elde edebileceksiniz. Bilhassa kimi paylaşımlar altında çok fazla görülen kullanım dışıdır yazısı daha anlaşılır hale gelecek.

Sosyal medya devinin belirttiğine nazaran, kullanım dışı Tweet’lerin açıklanacağı yeni özellik önümüzdeki haftalarda devreye girecek. Firmanın resmi Twitter Support hesabı da yaptığı paylaşımla durumu doğruladı.

Yapılacak değişimler, kullanıcıların başındaki soru işaretlerini giderecek mi daima birlikte göreceğiz. Şayet yeni metotlar de gerekli açıklığı sağlayamazsa, Twitter’dan geri adım görebiliriz. Zira son periyotta “Bu Tweet kullanım dışıdır.” uygulaması hakkında birçok olumsuz ileti paylaşılıyor.

Başa dön tuşu