Analistlere göre Apple katlanabilir iPad üzerinde çalışıyor

Katlanabilir teknoloji güzel bir başlangıç yapmamış olsa bile Apple da bu yarışta geride kalmak istemiyor. Yayınlanan yeni bir rapora nazaran şirketin planı katlanabilir ve 5G destekli bir iPad modeli üretmek.

Apple temkinli geliyor

İddia edilenlere nazaran Apple, beklenenin tersine bir iPhone modeli yerine katlanabilir bir iPad modelini test ediyor. Bu aygıtın ekran açısından neredeyse dizüstü bilgisayar ebatlarında olacağı ve katlanır pozisyondayken de dizüstü bilgisayar üzere kullanılabileceği tabir ediliyor. Ayrıyeten aygıtın muhtemelen, daha büyük dokunmatik aygıtlar için optimize edilmiş olan iPad işletim sistemi üzerinde çalışacağı da gelen haberler ortasında.

Katlanabilir aygıtlar hakkındaki söylentiler Apple için yeni değil fakat şimdi resmileşmiş bir durum yok. Samsung ve Huawei‘nin aygıtlarını şimdi kullanıcılara sunmamış olmaları ve yaşadıkları aksaklıklar Apple’ın bu mevzuyu ağırdan almasına sebep olmuş durumda. Şirketin katlanabilir bir iPhone modelini kullanıcılara ne vakit sunacağı ise merak konusu.

Başa dön tuşu