Google’ın yeni geliştirdiği Bluetooth destekli bir cihaz FCC’de listelendi

Kablosuz olarak bağlantı kuran rastgele bir aygıtın, piyasaya çıkmadan evvel ABD Federal İrtibat Kurulu‘nun (FCC) onayını alması gerekir. Ardından FCC web sitesinde, onayı alınan eserle ilgili çok detaylı olmasa da bazı bilgilere yer verilir ve bunun son örneği ise Google’ın gizemli bir aygıtı.

Sadece Bluetooth irtibatını destekliyor

Geçtiğimiz gün FCC web sitesinde Google’ın geliştirdiği ve yalnızca Bluetooth bağlantısı içeren bir aygıt listelendi. Bu aygıtın, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, tablet yahut gibisi rastgele bir aygıt olmadığı açık bir durum. Büyük olasılıkla akıllı bir konut aleti yahut tek ilişki seçeneği Bluetooth olan bir öteki aygıt olabilir. FCC dosyasında bu Google aygıtının G022A eser kodunu taşıdı da belirtilmiş.

Bunun yeni bir akıllı saat olabileceğini düşünüyorsanız, bu cins giyilebilir bir aygıtta Wi-Fi özelliği de bulunma mümkünlüğü yüksek ve yalnızca Bluetooth takviyeli olması düşük bir ihtimal. Bu nedenle beklenen şüpheliler, Chromecast üzere akıllı bir aygıt için yeni bir kulaklık seti yahut tahminen de uzaktan kumanda. Aygıtın ne vakit piyasaya çıkacağını söylemek için şimdi erken fakat FCC onayıdan geçtiği göz önüne alındığında, çok da uzak bir tarih olmayacağı kesin.

Başa dön tuşu