Porsche, ilk eletkrikli otomobili Taycan’ın taslak çizimlerini yayınladı

Porsche merakla beklenen birinci elektrikli arabası Taycan‘ın taslak çizimlerini yayınladı. Alman araba üreticisi bir müddettir aracın teaser görsellerini yayınlayarak tansiyonu yükseltiyor. Son olarak ise bu yıl 10 bin adet Taycan üretileceğini açıkladı. Porsche Taycan’ın fiyatı 90.000 ila 130.000 dolar ortasında değişecek.
Yayınlanan yeni görseller şık far tasarımını ve aracın düşük sürüş yüksekliğini ortaya koyuyor. Porsche tasarım departmanı lideri Michael Mauer, yapılan basın açıklamasında “Doğrusunu söylemek gerekirse Taycan’ın dizaynına sıfırdan başlamadık, zira insanların birinci bakışta onun bir Porsche olduğunu anlaması gerektiğini biliyorduk” sözlerini kullandı.

Geri sayım başladı

Daha evvel Porsche Taycan’ın render görselleri ve casus fotoğraflarını da görmüştük. Lakin yayınlanan bu taslak çizimler nasıl bir arabayla karşılaşacağımız hakkında çok daha net bir fikir veriyor. Aracın dünya prömiyerine üç ay üzere bir mühlet kaldı. Dolayısı ile Porsche’nin birinci eletktrikli arabası ile tanışabilmemiz için biraz daha beklememiz gerekecek.

Başa dön tuşu