iOS 13’ten ilk görüntüler geldi

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) önümüzdeki hafta başlıyor. 3-7 Haziran tarihleri ortasında gerçekleşecek olan aktiflikte her vakit olduğu üzere Apple eserleriyle ilgili yeni duyurular yapılacak. Ortaya çıkan yeni bir sızıntı WWDC 2019 etkinliğinde iOS 13’ü de göreceğimizi doğruladı.

Karanlık mod

9to5Mac tarafından ulaşılan ekran imajlarında iOS 13’ün karanlık mod özelliği ve Anımsatıcılar uygulamasındaki değişimler görülüyor. Uzun vakittir sızdırılan karanlık mod, görünen o ki sonunda resmiyet kazanacak. Haberimizin başındaki görselde inceleyebileceğiniz karanlık mod, uygulamaların her noktasına tesir ediyor. Ekran imgesi alırken açılan panel bile karanlık moda ahenk sağlamış. 9to5Mac tarafından iletilen bilgilere nazaran karanlık mod hem ayarlardan hem de denetim merkezinden açılabilecek.

Diğer bir ekran imgesinde ise Anımsatıcılar uygulaması görülüyor. Anımsatıcılar uygulaması bugün, planlanmış, işaretlenmiş ve tümü üzere bölümlere ayrılmış. Ayrıyeten eklediğiniz hatırlatmalar ortasında arama yapabilmeniz de sağlanacak. Son olarak iPhone’umu bul (Find My iPhone) ve Arkadaşlarımı bul (Find My Friends) uygulamalarının birleştirilerek Find My uygulaması haline geleceği öğrenildi.

Başa dön tuşu