Space Invaders filmi geliyor

Son periyotta sineması yapılan görüntü oyunları ortasına efsane Space Invaders yapımı da katılıyor. 70’li yılların arcade oyunu Space Invaders sinemaya nasıl aktarılacak büyük merak konusu oldu.

Space Invaders sineması neler sunacak?

40 yılı geride bırakan efsane arcade oyunu Space Invaders, piksel tabanlı uzaylıların adım adım yaklaşması ve en alttaki uzay gemisi ile bu uzaylıları vurmanızı mevzu ediniyor. Ortadan geçen onca yıla karşın Space Invaders hala eskimiş değil.

Warner Bros. yıllar evvel Space Invaders oyununun yayın haklarını satın almıştı fakat bugüne kadar bir gelişme olmamıştı. Firmaya yakın kaynaklar New Line Cinema iştirakinin hali hazırda Mortal Combat sinemasının de senaryosunu yazan senarist Greg Russo ile anlaştığını belirtiyor.

Space Invaders nasıl sinemaya uyarlanacak merak konusu çünkü o periyotlar büyük ilgi uyandırsa da oyunun tasarımı bir sinema için çok kolay ve tek düze. Pixels biçiminde dev piksellerin olduğu bir animasyon mu yoksa uzaylı istilasını anlatan bir kıssa mi olacak aşikâr değil. Bununla birlikte yapım etabının en az bir yıl sürmesi bekleniyor.

 

Başa dön tuşu