Mazda’nın elektrikli otomobili 2020 yılında gelecek

Otomotiv dalının odağı elektrikli arabalara kaymış durumda ve çabucak hemen tüm dev üreticiler bu alandaki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de Japon devi Mazda. Şirket CEO’sunun yaptığı açıklamalara nazaran Mazda’nın birinci elektrikli otomobili yakın bir tarihte piyasaya çıkacak.

Toyota ile iş birliği yapıyordu

Mazda şimdiye kadar elektrikli araba teknolojisi konusunda sessizliğini koruyordu. Fakat şirket CEO’su Akira Marumoto‘nun  Automotive News Europe ile yaptığı bir röportaj, Mazda’nın birinci elektrikli arabasını 2020 yılında satışa sunacağını ortaya koydu. Bu alanda geri kalmak istemeyen şirket aslında bir süredir bu mevzuda çalışmalar yapıyordu.

Mazda 2017 yılında Toyota ile bir iş birliğine girerek, elektrikli araba teknolojisig geliştirme konusunda adımlar atmıştı. Fakat şimdiki duruma bakılırsa, Mazda bu işi tek başına yapmaya karar vermiş görünüyor. Yani Mazda, birinci elektrikli arabasını büsbütün kendi mimarisini kullanarak inşa edecek. Önümüzdeki aylarda bu elektrikli arabayla ilgili daha fazla detayın paylaşılması bekleniyor.

Başa dön tuşu