Elektrikli hiper otomobil Rimac C_Two, Forza Horizon 4’e eklendi

E3 2019’da yeni jenerasyon Xbox konsoluyla ilgili kıymetli ayrıntılar paylaşan Microsoft, Forza Horizon 4 için de iki kıymetli yenilik duyurdu. Bunlardan birincisi, “The Lego Speed Champions” ismi verilen Lego temalı bir ek paket. Ayrıyeten, Rimac C_Two adındaki elektrikli hiper araba Forza Horizon 4’ün araç portfolyosuna eklendi.

C_Two, Hırvat üretici Rimac’ın geçtiğimiz yıl Cenevre Araba Fuarı’nda tanıttığı yeni elektrikli hiper arabası. Microsoft tarafından yapılan duyuruya nazaran bu araç, Forza Horizon 4’teki araçlar ortasında yerini almış durumda. Bu sayede oyuncular, önümüzdeki yıl yollara çıkması planlanan 2.1 milyon dolarlık hiper arabası sanal ortamda deneyimleme talihi bulacak.

Forza Horizon 4’e eklenen birinci elektrikli hiper otomobil olan Rimac C_Two, toplamda 1,914 bg güç ve 1,696 Nm tork üreten elektrik motorları ve 120 kWh’lık bataryası sayesinde tek şarjla 650 km yol alabilecek. 1.85 saniyelik 0-100 ve 4.3 saniyelik 0-160 hızlanmaları ile dikkat çeken elektrikli hiper otomobilin azamî suratı 412 km/s. Rimac C_Two’nun bu sayede oyunun en süratli aracı olmaya aday olduğunu söylemek mümkün.

Forza Horizon 4 Lego Speed Champions paketi

Bir öteki yenilik olan Forza Horizon 4 Lego Speed Champions paketi, 13 Haziran’da dünya genelindeki Xbox One ve Windows 10 kullanıcıları için yayımlanmış olacak. Kelam konusu paketin fiyat etiketi 19.99 dolar olarak açıklandı. Ancak Forza Horizon 4 Ultimate Edition, Forza Horizon 4 Expansions Bundle ve Forza Horizon 4 Ultimate Add-Ons Bundle kullanıcıları bu paket için bir ek fiyat ödemeyecek.

Lego temalı paket, oyuncuların McLaren Senna, Ferrari F40 Competizione ve 1967 Küçük Cooper S Rally gibi araçları Lego kentinde sürmesine imkan verecek. Ayrıyeten legodan yapılmış bu araçlar gerçek dünya arabalarıyla de yarıştırılabilecek.

Foto Galeri | 15 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu