Star TV’deki Avlu dizisi Netflix’e transfer oldu

Bugüne kadar Star TV’de iki dönemi yayınlanan Avlu isimli dizinin yeni dönemleri yalnızca Netflix’te yayınlanacak. Böylelikle Hakan Muhafız ve Atiye ile birlikte platformda üç adet Netflix imali Türk dizisi bulunacak.

Kadın hapishanesinde geçen ve şiddet sahneleri münasebet gösterilerek RTÜK ile karşı karşıya gelen Avlu’nun üçüncü dönemi daha özgür sahnelerden oluşacak. Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Nergis Öztürk üzere kıymetli isimler yer alıyor. Direktörlüğü ise Yüksel Aksu, Hülya Gezer ve Şafak Bal birlikte üstleniyor.

 

Demet Evgar, dizinin Netflix’e satılması ile ilgili olarak, “Dizimiz Netflix Original’a satıldı. Netflix tarihinde bir birinci aslında. Baştan itibaren imalinde bulunmadığı bir işi Netflix Original olarak almıyor, Netflix olarak alıyor. O yüzden çok gurur duyuyorum” dedi.

Avlu dizisi, 30 Mayıs tarihinde yayınlanan 44. kısım ile 2. dönemini tamamlamıştı. Dizinin 3. dönemin yayın tarihi hakkında rastgele bir açıklama bulunmuyor. Öte yandan dijital medya devi Netflix, arşivindeki Türk üretimi içerik sayısını arttırmaya devam devam ediyor. Son 10 günde platforma 11 adet Türk sineması eklendi.

Başa dön tuşu