Microsoft’un yeni yapay zekası ile müşteri hizmetleri botu oluşturulabiliyor

Müşteri hizmetleri için kolay bir bot oluşturmak kolay bir iştir, lakin müşterinin gereksinimlerini karşılama konusunda yetersiz kalabileceğini söylemek mümkün. Nitekim kusursuz bir müşteri deneyimi sunmak için milyonlarca müşteriyle etkileşime girebilecek karmaşık bir bot inşa etmek gerekir ve Microsoft bu işi de kolaylaştırıyor.

Kolay entegrasyon

Microsoft’un müşteri hizmetleri altyapısı için yeni servisi olan Dynamics 365 Virtual Agent kuruluşların yapay zeka bilen yazılım mühendislerine yahut data bilimi alanında kendini geliştirmiş çalışanlara gereksinim duymadan, kolay kolay yüksek kaliteli botlar oluşturmalarına imkan tanıyor. Oluşturulan bu botlar da web sitelerine zahmetsiz bir formda entegre edilebiliyor.

Şirketin, Dynamics 365 Virtual Agent for Customer Service olarak isimlendirilen bu hizmeti, başka Microsoft servisleri ile de uyumlu çalışıyor ve şirketlere müşteri hizmetleri görüşleri, performans ölçümleri ve yapılan süreçlerle ilgili bilgiler sunuyor. Mevzuyla ilgili daha detaylı bilgiyi kaynak kısmındaki Microsoft bloguna giderek öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu