Amazon’un Instagram benzeri Spark platformu kapanıyor

Instagram, kendisinin bile beklemediği bir biçimde satış platformu haline dönüştü. Amazon da bu yükselişi takip ederek Instagram’a rakip olacak, alışveriş odaklı servisi Spark’ı kullanıma sundu. Birebir Instagram üzere akış kısmına sahip olan Spark servisi sayesinde Amazon’daki ürünleri toplumsal medya ortamındaymış üzere görebiliyordunuz. Bu servisin kapatılacağı açıklandı.

Yerini #FoundItOnAmazon’a bırakıyor

Amazon’un Spark platformuna amazon.com/spark adresi üzerinden de ulaşabiliyordunuz. Bu ilişkiye girildiğinde kullanıcılar artık “#FoundItOnAmazon” sayfasına yönlendiriliyor. FoundItOnAmazon, Spark’ın eser teklif servisi Interesting Finds ile bir ortaya getirilmişi olarak tanımlanabilir.

Amazon Spark’da kendi paylaşımlarınızı Amazon eser etiketleriyle yapabiliyordunuz. Böylelikle sizin ve takip ettiğiniz şahısların kullandığı eserlerine ilişkin gönderiler ve hikayeler platformu oluşturuyordu. Görünen o ki gereğince ilgi görmediği için kapanmasına karar verilmiş. Birinci olarak 2017 duyurulan Spark, yalnızca 2 yıl ayakta kalabilmiş oldu.

Amazon’dan Spark hakkında rastgele bir açıklama gelmedi. Lakin FoundItOnAmazon’un kullanıcılara yeni bir tecrübe sunacağı söyleniyor. Hasılı Amazon’un alışveriş odaklı toplumsal medyası fikirleri pek yeterli gitmiyor.

Başa dön tuşu