Yüzük Parmağınızın Uzunluğu Karakterinizi Belirleyebilir!

Ellerimizi incelerken işaret parmağımızın mı, yoksa yüzük parmağımızın mı daha uzun olduğuna mutlaka bakmışızdır. Genellikle, bu tamamen estetik bir endişe ya da bu farkın ne anlama geldiğine dair bir yerlerde duyduğumuz bir safsatadır. Ancak bilime göre, yüzük parmağınızın uzunluğu çok şey ifade ediyor.

Özellikle kadınlarda, çok şaşırtıcı sonuçlar doğuran bu durum; agresiflik, girişkenlik, risk alma gibi kişisel özelliklerini ve yaşamlarını bile etkileyebiliyor.

Duyduğunuzda, yine bir sosyal medya safsatası veya halk arasında uydurulmuş bir saçmalık gibi gelebilir ancak arkasında gerçekten de bilimsel pek çok veri bulunuyor!

Farklılıklar, anne karnından itibaren başlıyor.

bebek cinsiyeti

Araştırmalara baktığımızda, işaret parmağıyla karşılaştırıldığında daha uzun bir yüzük parmağına sahip olmak, anne karnına kadar uzanıyor. Birey, anne karnındayken testosteron hormonuna daha fazla maruz kalması böyle bir parmak gelişiminin göstergesi. 

Tabii ki doğum önceki hormonlardan hangilerine ne kadar maruz kalındığını ölçemeyiz fakat işaret parmaklarının ve yüzük parmaklarının boylarını doğrudan olmayan bir şekilde gösterge yapabiliriz. Testosteron hormonuna maruziyet, yüzük parmağının gelişimini devam ettirebildiği gibi, çocuğun erkek olma olasılığını bile arttırabiliyor.

Kadınlardaki parmak uzunluğu, güçlü veya zayıf olma gibi özellikleri belirleyebiliyor.

parmak uzunluğu

Birkaç sene önce yapılan bir araştırmaya göre; işaret parmağı, yüzük parmağından daha kısa olan kadınların fiziksel olarak daha güçlü olma ihtimali olduğu ortaya çıktı ve araştırmacılar, insanların parmak uzunluk oranlarının kas gücüyle ilişkisine baktı. 

İşaret parmağı, yüzük parmağından kısa olan kadınların, daha uzun olanlara göre daha güçlü bir kavrama gücüne sahip olduğunu ortaya çıkardılar. 

İşaret parmağının yüzük parmağına oranı, saldırganlığın bile işareti olabilir.

yüzük parmağı uzunluğu

Daha yakın zamanlarda, araştırmacılar, işaret parmağı yüzük parmağına göre ne kadar kısaysa, doğum öncesi testosteron miktarının da o kadar yüksek ve yaşam boyunca fiziksel olarak daha saldırgan olma olasılığının da o derece fazla olduğunu bulguladı. 

Yüzük parmağının boyu, hayatlarındaki ve kariyerlerindeki başarılarıyla ilişkili olabiliyor.

başarılı kadın

Üstelik, başka bilimsel araştırmalara göre, kadınlardaki yüzük parmağı uzunluğu; kariyerlerindeki ve hayatlarındaki başarılarını da etkileyebiliyor. 

Aldo Rustichini ve Luigi Guiso’nun yaptığı araştırmada, İtalyan kadınlarla mülakatlar yapıldı. Daha uzun yüzük parmaklı olanlar; risk alma, girişkenlik gibi özelliklerle ilintiliydi. Ayrıca, kayak gibi spor dallarında da başarılılardı.

Başarılı girişimcilerin yüzük parmakları daha uzun.

işaret parmağı uzunluğu

Genel olarak, en başarılı girişimcilerin yüzük parmakları, işaret parmaklarından yüzde 10-20 daha uzun olduğu tespit edildi. Daha uzun yüzük parmaklara sahip kişiler, hızla büyüyen şirketleri yönetiyordu ve ağır iş yükünün altından kalkabilme yeteneğine sahiplerdi.

Bilime Göre Kadınların Çoğunun “1.80 Üstü” Erkekleri Daha Çekici Bulmasının Sebebi Ne?

Bel Kıvrımı Açısı 45 Derece Olan Kadınların Erkeklere Daha Çekici Gelmesinin Evrimsel Sebebi

Başa dön tuşu