Yeni Ford Puma resmi olarak tanıtıldı: Hibrit motor ve bolca teknoloji

Avrupa pazarına yönelik SUV ve crossover atağı başlatan ABD’li üretici, geçtiğimiz aylarda sadece silüetini gösterdiği yeni Ford Puma’yı bugün resmi olarak tanıttı. Yıl sonuna gerçek satışa sunulması planlanan yeni Ford Puma şık tasarımı, yenilikçi motorları ve donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Fiesta ile tıpkı platform üzerine inşa edilen yeni Ford Puma’nın bu manada çok geniş ölçüler vadetmediğini söyleyebiliriz. Ancak buna karşın sınıfında önder olduğu söylenen 456 litre üzere cömert bir bagaj hacmine sahip. Üstelik bu alana Ford’un eller hür bagaj kapağı teknolojisi sayesinde çarçabuk erişilebiliyor. 12.3 inç dijital gösterge paneli, 8 inçlik SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi, 10 hoparlörlü B&O ses sistemi özellikler de yeni Ford Puma’nın kabinindeki öbür özelliklerden.

Elektrik dayanaklı 1.0 EcoBoost motor

Yeni Ford Puma’nın kaputunun altında elektrik destekli 1.0 litre üç silindirli EcoBoost motor bulunuyor. 48V hafif hibrit teknolojisi, start-stop ve silindir kapatma özelliğine sahip bu motorun 125 beygir ve 155 beygirlik seçenekleri bulunacak. Her iki motor da standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilecek. Yeni Ford Puma’nın düşük güçteki motoru 100 km’de 5.8 litre yakıt tüketimine sahip olacak. Dizel motorlar ve 7 ileri çift kavramalı şanzıman seçenekleri ilerleyen vakitte seriye eklenecek.

Başlangıçta ST Line ve Tinanium paketleriyle satışa sunulacak yeni Ford Puma teknoloji bakımından da epeyce cömert. Bel masajı özelliğine sahip ön koltuklar, 12 ultrasonik sensör, üç radar ve iki kameradan oluşan Co-Pilot360 teknolojisi, Acil Frenleme Yardımcısı, Lastik Basınç Görüntüleme Sistemi, Elektronik Stabilite Denetimi, Yarı otonom Park Yardımcısı, Acil durum direksiyon yardımcısı, adaptif sürat denetimi ve yaya algılama özelliğine sahip ön çarpışma yardımcısı üzere pek çok kıymetli teknoloji yeni Ford Puma ile sunulan özellikler ortasında.

Şirketin Romanya’daki Craiova Fabrika’sında üretilecek yeni Ford Puma’nın yıl sonuna gerçek satışa sunulması bekleniyor. Yeni Ford Puma’nın fiyat bilgisi ise şimdi açıklanmadı.

Foto Galeri | 28 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu