Avengers: Endgame’in bluray versiyonu ne zaman yayınlanacak?

Sinema tarihinin en başarılı sinemalarından birisi olan Avengers: Endgame, çok yakında meskenlere geliyor. Disney, dev sinemanın dijital ve blu-ray versiyonlarını sinema şimdi vizyondan kalkmadan resmen piyasaya sürecek.

Yapılan resmi açıklamalara nazaran Avengers: Endgame’in dijital versiyonu (Amazon Görüntü, iTunes üzere platformlarda) 30 Temmuz’da yayınlanacak. Sinemanın 4K Blu-Ray versiyonun ise 13 Ağustos’ta piyasaya sürüleceği belirtildi.

Dijital: 30 Temmuz
4K Blu-Ray: 13 Ağustos

Marvel tarafından yapılan açıklamalarda dijital ve blu-ray versiyonlarının altı farklı silinmiş sahne içereceği duyuruldu. Bunların dışında ayrıyeten kamera gerisi manzaralar ve oyuncularla yapılan röportajlar üzere ekstra içerikler de yer alacak.

24 Nisan’da vizyona giren Avengers: Endgame, tam 2,782 milyar dolarlık hasılata ulaşarak gişe tarihinin en yüksek hasılat elde eden ikinci sineması olmayı başardı. Şu anda Avatar’ın sadece altı milyon dolar gerisinde blunan Endgame, önümüzdeki haftalarda bu ortayı kapatıp birincilik koltuğuna yerleşebilir. Fakat blu-ray versiyonunun erken bir tarihte yayınlanmasının gişe hasılatlarını olumsuz istikamette etkileme ihtimali de var.

Açılış hafta sonunda dünya genelinde tam 1,2 milyar dolarlık hasılat elde eden Avengers: Endgame, onlarca farklı gişe rekorunu eline geçirmeyi başarmıştı.

Aşağıdaki görüntü ağır spoiler içerir:

Başa dön tuşu