Twitter’ın Cashtags özelliğine 30 yeni kripto para eklendi

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte Twitter gündemden düşmüyor. Twitter bu sefer kripto para üniteleri ile ilgili yaptığı bir atak ile gündemde yer geldi. Twitter’da kripto paraların fiyat takibi özelliği olan Cashtags’e Tether (USDT) de dahil olmak üzere birinci 50 kripto paradan 30’unun eklendiği tespit edildi. Fakat birinci 20 ortasında yer alan BNB, USDC, OKB, STETH, DOT ve TRX listede yer almadı.

Twitter Business, 21 Aralık’ta Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) da kapsayan birçok finansal “$Cashtags” olarak nitelendirilen br özellik getirmişti. Kullanıcılar önünde dolar işaretiyle bir finansal eserin paylaşımını yaptığında, bu etikete tıklayan kullanıcılar ilgili varlığın endeksi ve grafiğine ulaşabiliyor.

Elon Musk idaresinde Twitter’da güncellemeler devam ederken, kripto para dünyasının beklentileri büyük. Bu nedenle Musk ve Twitter tarafından gelen açıklamalar yakından takip ediliyor. Bilhassa kripto tabanlı ödemelerin Twitter’a entegrasyonuna ait beklentiler heyecan yaratıyor. Bununla bir arada kripto paraların eklenme kriterlerine ait bir bilgi bulunmuyor. Twitter’daki fiyat endekslerinin TradingView bilgilerinden alındığı görülüyor lakin pay senedi alım-satım platformu Robinhood’a giden bir ilişki da bulunuyor.

Başa dön tuşu