iTunes sosyal medya hesaplarındaki tüm gönderiler silindi

Geçtiğimiz gün, WWDC 2019 etkinliğinde iTunes’un emekli edileceğine dair haberi sizlere aktarmıştık. Bugün ise bu haberi doğrular nitelikte bir olay gerçekleşti. iTunes’un toplumsal medya hesaplarındaki tüm gönderiler silindi. Facebook ve Instagram hesabına girenler boş sayfalarla karşılaşıyorlar.

Beğeniler Apple TV’ye aktarıldı

iTunes’un Facebook hesabını bu irtibattan, Instagram hesabını ise bu irtibattan inceleyebilirsiniz. Fark edebileceğiniz üzere Facebook sayfasındaki beğeni ve Instagram hesabındaki takipçi sayısı da düşmüş gözüküyor. Apple, iTunes toplumsal medya hesaplarını görünen o ki Apple TV’ye aktarmış.

Şu an Apple TV’nin Facebook sayfasına girdiğinizde 30 milyona yakın beğeni ve 29 Nisan 2009 oluşturulma tarihini görebiliyorsunuz. Bu datalar iTunes’a aitti. Hatta Apple TV sayfasının hakkında kısmındaki www.itunes.com yazısı bile hala değiştirilmemiş. Tıpkı biçimde iTunes Instagram hesabının hakkında kısmında da Apple TV’ye yönlendirme görülüyor.

Kısacası toplumsal medya hesaplarındaki bu değişim iTunes’un emekliye ayrılacağı duyumlarını kesinleştirmiş oldu. Apple Music, Apple TV vb. yeni servisler iTunes’un fonksiyonlarını elinden aldı. 20 yıllık geçmişi olan iTunes’a veda edilmesi, daha evvel belirttiğimiz üzere WWDC 2019’un en büyük olaylarından biri olacak. Şimdilik iTunes Twitter hesabında rastgele bir değişim görülmüyor. Lakin yakın vakitte Twitter tarafında da değişimler olacaktır.

Başa dön tuşu