Yeni nesil Audi A8 tamamen elektrikli olabilir

Alman araba devi Audi kısa mühlet evvel bir açıklama yaparak tüm dikkatini SUV ve elektrikli araçlara odaklayacağını duyurdu. Şirket ayrıyeten ikonik TT modelinin üretimini de sonlandırma kararı aldı. Audi yıllık genel toplantısında, yakın gelecekte tamamen elektrikli bir A8 gelebileceğinin sinyalini verdi.
Audi AG İdare Heyeti Lideri Bram Schot, bahisle ilgili açıklamasında “Audi A8’in yeni nesli büsbütün elektrikli olabilir. Buna şimdi karar verilmedi, lakin bunu hayal edebiliyorum” dedi. Tecrübeli yönetici kelamlarını daha tezli açıklamalarla sürdürdü “A8 için büsbütün yeni bir konsept ile üst sınıfta devrim yapmayı düşünüyoruz.”

Audi R8’in yerine elektrikli muhteşem araba geliyor

Audi, yeni jenerasyon A8 ile ilgili konuşmaya başlasa da arabayla tanışmak için bir müddet daha beklememiz gerekecek. Çünkü mevcut A8, 2018’de piyasaya sürüldü. Alman marka yalnızca elektrikli A8 ile sınırlı kalmayacak üzere görünüyor.
Audi R8‘in yerine elektrikli bir süper otomobil gelebilir. Ayrıyeten şirket üretimi sonlandırılan TT’nin yerini yeni bir elektrikli araçla dolduracak.

Başa dön tuşu