Yeni Honda CR-V Hybrid Türkiye’ye geliyor: İşte fiyatı ve özellikleri

Geçtiğimiz yıl tanıtılan hibrit motorlu Honda CR-V Türkiye’ pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Yakıt verimliliğinin yanı sıra i-MMD (akıllı çok modlu sürüş) teknolojisiyle de dikkat çeken Honda CR-V Hybrid, 20 Temmuz’dan itibaren 450 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bekliyor olacak.

Japon üreticinin Avrupa’da satışa sunduğu birinci hibrit SUV olma özelliği taşıyan Honda CR-V Hybrid’in kaputu altında 2.0 litre i-VTEC akaryakıtlı ünite ve onu destekleyen iki elektrik motoru bulunuyor. Honda CR-V Hybrid’deki bu sistem i-MMD (akıllı çok modlu sürüş) olarak isimlendiriliyor. Bu sistem, elektrik motoru devredeyken akaryakıtlı motorun elektrik üretmesini sağlayarak yakıt ve elektrik gücünü en verimli biçimde kullanmayı hedefliyor.

İlk kere CR-V modelinde kullanılan i-MMD hibrit sistemi, klâsik şanzıman sistemi yerine hareket bileşenleri ortasında direkt irtibat oluşturmak ve daha düzgün tork transferi için tek bir sabit dişli oranına sahip daha kompakt bir ünite kullanıyor. Elektrikli Sürüş, Hybrid Sürüş ve Benzinli Sürüş olmak üzere üç farklı sürüş modu ortasında otomatik olarak geçiş yapılmasını sağlayan i-MMD teknolojisi, şoförün sürüş modları ortasında geçiş yapma gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Yeni Honda CR-V Hybrid, standart versiyonlardan farklı olarak elektrik dayanaklı bir araç olduğu için özgün bir dijital gösterge paneline sahip. Bu ekran o anki sürüş modunu gösterirken birebir vakitte şoförün aracı harekete geçirme noktasında hangi güç kaynağının nasıl davrandığını anlamasını da sağlıyor. Sistem lityum-iyon bataryanın şarj durumunu yahut grafikler halinde sistemin güç tüketimini de gösteriyor.

20 Temmuz’da satışa sunulacak yeni Honda CR-V Hybrid‘in Türkiye’deki başlangıç fiyatı 450 bin TL olarak açıklandı. Aracın Almanya’daki başlangıç fiyatı ise 32 bin 790 euro.

Başa dön tuşu