Merakla beklenen IT Chapter Two’nun son fragmanı da yayınlandı

2019’un en merakla beklenen sinemalarından birisi olan It Chapter Two, nihayet önümüzdeki eylül ayında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Üretimci şirket Warner Bros, vizyona tarihine az bir mühlet kala sinemanın final fragmanını da bugün nihayet paylaştı.

Chapter Two’nun birinci fragmanı geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanmıştı. Bugün yayınlanan yeni fragman, evvelkine nazaran biraz daha kanlı ve biraz daha korkutucu olmuş. Sinemadan hayli bir sahne içeren iki buçuk dakikalık fragman, toplumsal medyada genel manasıyla epey olumlu yansılar aldı.

2017 yılında vizyona giren It sineması hatırlayacağınız üzere 1989 yılında geçiyordu. It Chapter Two ise birinci sinemadaki olaylardan 27 yıl sonrasını ele alacak. Vahim palyaço Pennywise, tekrar terör estirmek için kasabaya geri dönüyor. “Kaybedenler Kulubü” ise yeni sinemada yetişkin halleriyle karşımıza çıkıyor.

It Chapter Two, Stephen King’in tanınan romanının ikinci kısmını beyaz perdeye uyarlayacak. Özgün kıssanın birinci kısmı 1957, ikinci kısmı ise 1985’de geçiyordu. Sinema uyarlamasında ise vakit çizgisi 1989 ve 2016 olarak değiştirildi.

Serinin birinci sineması It, sadece 35 milyon dolarlık bir bütçeyle hazırlanmış olmasına karşın gişede inanılmaz bir muvaffakiyete imza atmış ve dünya genelinde toplam 700 milyon dolar hasılata ulaşmıştı. Warner Bros’un ikinci sinemadan de beklentileri oldukça yüksek. Sinemanın başrollerinde James McAvoy (Bill), Jessica Chastain (Beverley) ve Bill Skarsgård (Pennywise the Clown) üzere ünlü isimler yer alıyor.

IT Chapter Two ülkemizde 5 Eylül’de vizyona girecek.

Başa dön tuşu