Netflix uygulamasına akış sekmesi geliyor

Netflix, bilhassa taşınabilir uygulamasında daima yeni özellikler deniyor. Bunlardan en yenisi “Ekstras” isimli sekme. Şimdi test evresinde olan Ekstralar kısmı, Instagram’daki akış kısmının birebir birebiri.

Fotoğraf galerileri ve videolar

Aynı Instagram anasayfasında olduğu üzere yeni eklenecek ekstralar kısmında de sağa gerçek kaydırılabilen fotoğraf galerileri ve otomatik olarak başlayan videolar bulunacak. Olağan ki bunlar Netflix içerisinde yer alan dizi ve sinemalarına ilişkin ek içerikler.

Netflix’in öncelikli gayesi, kullanıcılara beğenebilecekleri dizileri önermek. Yeni akış kısmı da bu gaye doğrultusunda geliştirilmiş. Yani herkesin akış kısmı kendisine özel olacak. Beğenebileceğiniz dizilere ilişkin manzaraları bu kısımda sırayla görebileceksiniz. Doğal ki her gönderinin sağ alt tarafındaki buton yardımıyla diziyi listeye eklemek mümkün. Ayrıyeten bu gönderileri toplumsal medya hesaplarınızda paylaşmanıza da imkan tanınıyor.

Netflix’in bu üslup yeni özellikleri daima duyuluyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda rastgele oynat seçeneği sızdırılmıştı. Gerekli testler yapıldıktan sonra firma, yeni özelliği herkese açmayı yahut rafa kaldırmayı tercih edebilir. Lakin sosyal medya gibisi Ekstralar sekmesinin yakın vakitte uygulamaya eklenme ihtimali epey yüksek.

Başa dön tuşu