Yeni Batman resmen Robert Pattinson oldu

DC sinematik cihanında Batman’i canlandıracak yeni aktör nihayet resmen muhakkak oldu. Deadline ve Variety’nin Warner Bros’tan aldığı resmi bilgilere nazaran İngiliz aktör Robert Pattinson, önümüzdeki yıllarda beyaz perdenin yeni Kara Şövalyesi olacak.

Robert Pattinson’un Warner Bros ile mutabakata yakın olduğu konusunda geçtiğimiz haftalarda birinci sefer söylentiler çıkmıştı. Kimi kaynaklarda Pattinson ile birlikte Nicholas Hoult’un da Batman rolü için test edildiğini belirtiliyordu. Lakin Warner Bros, uzun süren karar evresinin akabinde nihayet Robert Pattinson ile resmi muahedeyi sağlamış üzere görünüyor.

Robert Pattinson’lu birinci Batman sineması 2021 yılında vizyona girecek. Şu an için The Batman ismiyle anılan sinema, Planet of the Apes serisinin ünlü direktörü Matt Reeves tarafından yazılıp yönetiliyor. Reeves, geçtiğimiz yıl yaptıği bir açıklamada yeni Batman aktörünün Ben Affleck’ten 15-20 yaş daha genç olmasını istediklerini söylemişti. Robert Pattinson bu tarife uyuyor üzere. Warner Bros genç bir aktörle uzun bir Batman serisinin önü açmak istiyor.

Matt Reeves, Ben Affleck’in ani ayrılışının akabinde 2017’nin sonlarına gerçek The Batman projesinin başına getirilmişti. Reeves’in hazırladığı yeni senaryonun şu anda bitme evresinde olduğu belirtiliyor. Sinemanın çekimleri 2019’un sonu, 2020’nin başları üzere start verecek.

Robert Pattinson’lu The Batman, 25 Haziran 2021’de sinemaseverlerle buluşacak. 

Başa dön tuşu