Jaguar, XJ Sedan modelinin elektrikli versiyonunu üreteceğini açıkladı

İngiltere merkezli otomotiv şirketi Jaguar da artık elektrikli araç modellerini genişletme kararı aldı. Şirket İngiltere, Bromwich’de yer alan tesislerinde bir dizi yeni elektrikli araç üreteceğini açıkladı. 2020 yılından itibaren tüm Jaguar ve Land Rover modelleri için elektrikli seçeneği sunmayı taahhüt eden Jaguar’ın birinci araçlarından biri ise XJ Sedan‘ın elektrikli versiyonu olacak.

Jaguar I-PACE SUV tasarım takımı geliştirecek

Şirketin en lüks modellerinden biri olan ve üst seviye siyasetçiler tarafından da tercih edilen Jaguar XJ Sedan‘ın elektrikli versiyonu, Jaguar I-PACE SUV modelini geliştiren tıpkı uzman dizayncı grubu ve eser geliştirme uzmanları tarafından tasarlanacak. Tıpkı vakitte XJ Sedan modelinin diğer versiyonlarının üretiminin devam edeceğini de belirtelim.

Jaguar şirketinin CEO’su Ralf Speth bahisle ilgili olarak yaptığı açıklamalarda: “Hareketliliğin geleceği elektrik ve vizyon sahibi bir İngiliz şirketi olarak, İngiltere’de yeni jenerasyon sıfır emisyonlu araçlarımızı üretmeyi taahhüt ediyoruz.” tabirlerini kullandı. Jaguar XJ Sedan modelinin fiyat etiketinin ne olacağı konusunda bir bilgi ise şimdi açıklanmış değil.

Başa dön tuşu