Venom ve Örümcek Adam aynı filmde buluşabilir

Çizgi roman dünyasının en bilinen kahramanlarından Örümcek Adam ile Venom bugüne kadar kendi sinemaları ile sinema dünyasında var oldular ve bir ortaya gelmediler. Bununla birlikte Marvel gelecekte ortak bir sinema hayalinde.

Merakla bekleniyor

Marvel çizgi roman evrenindeki tüm karakterlerin yayın hakkı olağanda Marvel stüdyolarında lakin geçmiş yıllarda yapılan bir mutabakat ile Örümcek Adam kozmosu Sony Entertainment bünyesine geçti. Bu nedenle Avengers cihanında uzun müddet Örümcek Adamı göremedik.

Nihayet 2017 yılında iki firma bir ortaya geldi ve Örümcek Adam ile kimi karakterlerin yayın hakkı Marvel’a verildi. Böylelikle Tom Holland ile Örümcek Adam tekrar Marvel cihanında uzunluk göstermişti.

Venom ise hala Sony bünyesinde. Bu bakımdan Marvel tarafına geçiş olup olmayacağı bilinmiyordu. Kevin Feige iki karakteri bir ortaya getirmek için niyetlerinin olduğunu ve Sony’nin de buna sıcak baktığını belirtti.

Elbette ortada netleşmiş bir durum yok lakin önümüzdeki yıllarda Venom-Örümcek Adam birleşmesi için bir ihtimal doğmuş durumda. Son yıllarda Marvel kahramanlarının vizyon performansı göz önüne alındığında Sony’nin istememesi üzere bir durum olmayacaktır. Ayrıyeten Venom için bir devam sinemasına yeşil ışık yakıldığı ve Carnage karakterinin dahil olacağı gündeme gelmişti.

 

Başa dön tuşu