‘Türkiye Kart’ ile toplu ulaşımda tek kart dönemi başlıyor

Toplu ulaşımda kullanılan ve kentten kente farklılık gösteren kartlar sonunda tek bir kart altında birleşiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Türkiye’nin ulaşımda tek karta geçeceğini açıkladı.

Cahit Turhan, yıl sonuna kadar yedi kentte pilot uygulamasına başlanacak Türkiye Kart ile tüm kentlerde tek kart uygulamasına geçileceğini bildirdi. Bilhassa iş için sık sık kent değiştirenleri sevindirecek bu uygulamayla birlikte her kentte farklı bir kart kullanmak gerekmeyecek. Talep eden belediyeler Türkiye Kart’a kendi kentlerine özel şehircilik uygulamaları yükleyebilecek.

Proje için PTT görevlendirildi

Türkiye Kart projesi için PTT’yi görevlendirdiklerini söz eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, projenin 2019 yılı sonuna kadar Konya başta olmak üzere Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş ve Düzce illerinde uygulamaya alınacağını lisana getirdi. Turhan, bahisle ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Türkiye Kart, vatandaşların ulaşım hizmetlerine tam entegrasyonunu gerçekleştiren daha uygun kurallarda tek kart üzerinden bütün hizmetlerin satın almasını sağlayan değerli bir proje. Vatandaşımız, tüm Türkiye’deki kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını Türkiye Kart ile kullanabilecek ve bu tek kart sayesinde vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak

Başa dön tuşu