TikTok’un sahibi ByteDance, Spotify’a rakip olmaya hazırlanıyor

TikTok elbet ki şu anda en popüler toplumsal medya uygulamalarından biri. Seveni kadar sevmeyeni de olan uygulama, kullanıcıların müziklere ve başka tanınan seslere dudak senkronizasyonu yaparak kısa görüntüler çekmelerini sağlıyor. Uygulama, bilhassa gelişmekte olan ülkelerde büyük bir hit olmayı başarmış durumda.
Yayınlanan yeni bir rapor, TikTok’un Çinli sahibi ByteDance‘in, şu anda dünyanın bir numaralı dijital müzik hizmeti olan Spotify‘a rakip getirmeyi planladığını ortaya koydu. Bloomberg kaynaklı habere nazaran şirket, gelişmekte olan pazarlar için Spotify ve Apple Music ile rekabet edecek fiyatlı bir müzik hizmeti geliştiriyor.

Önemli plak şirketleri ile muahede tamam

TikTok’un en tanınan olduğu pazarlardan biri, Spotify’ın da kendine yer edinebilmek için büyük uğraş sarf ettiği Hindistan.  ByteDance’in hali hazırda Hindistan’ın en güzel plak şirketlerinden ikisi olan T-Series ve Times Music‘in haklarına sahip olduğu da bildiriliyor.
Şirketin üzerinde çalıştığı çevrimiçi müzik servisi, ilk olarak gelişmekte olan ülkelerde hizmet verecek. ByteDance’in bu pazarlardaki en kıymetli rakipleri ise YouTube ve Tencent’in fiyatsız QQ Music hizmeti olacak üzere görünüyor.

Başa dön tuşu