ThinkMarkets’in pazar analisti:”Bitcoin 100,000 dolar olabilir”

 ThinkMarkets’in baş pazar analisti Naeem Aslam, 24 Haziran’da verdiği röportajda Bitcoin’nin bir sonraki boğa piyasası sırasında 60.000 ile 100.000 dolar ortasında bir yere vuracağını kestirim etti.

Aslam, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’nin birkaç hafta içinde 10.000 dolara vuracağını öngörmüştü. Bitcoin, 22 Haziran’da beş haneli fiyata muvaffakiyetle ulaştı ve son bir yıldaki rekor bir düzeyine ulaştı.

Aslam’a nazaran; şu an dikkat edilmesi gereken en kıymetli fiyat noktaları 20.000 dolar ve 50.000 dolar.

Aslam, “dijital altın” olarak isimlendirilen Bitcoin’i altınla karşılaştırarak, riskten kaçınmanın aracı olarak Bitcoin’in kullanımı hakkında da konuştu. Devam eden ABD-Çin ticaret savaşı ile birlikte borsada bir itimat eksikliği olduğunu ve son iki ayda, altının ve Bitcoin’in fiyatının gözle görülür biçimde yükseldiğini söyledi.

Aslam ayrıyeten, bu çeşitlendirilmiş varlıklardaki son zamanlardaki büyümenin en büyük itici gücü olarak Orta Doğu’daki huzursuzluğu ve hatta potansiyel bir savaşı işaret ediyor. Ayrıyeten Bitcoin’in, varlıklarını depolamak için inançlı bir liman olma ününe sahip olduğunu ve yatırımcıların önde gelen kriptodaki sermayelerini “park ettiğini” kanıtladığını da belirtti.

Başa dön tuşu