Apple Watch’un yeni modellerinde kamera olabilir

Apple Watch akıllı saat modelleri hiçbir vakit entegre bir kamera ile gelmedi ve kullanıcıların en çok istedikleri yeniliklerden birinin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Yakın vakitte ortaya çıkan bir patent ise şirketin bu mevzuda çeşitli planları olduğunu ortaya koyuyor.

Kayışa entegre edilen iki kamera

Apple’ın yeni patentinde, optik sensörün değişik bir halde Apple Watch’un kayışına yerleştirildiğ görülüyor. Bunun hedefi ise kullanıcıların fotoğraf çekerken kollarını bükmelerini önlemek ve kayışı tutarak kamerayı istedikleri istikamete çevirebilmeleri olarak açıklanmış. Patent ayrıyeten kayışa zıt taraflarda entegre edilmiş iki kamera olduğunu da gösteriyor. Bu da iki taraflı imaj çekmeyi sağlayacak.

Şimdiden bu dizaynın ne kadar fonksiyonel olduğunu söylemek çok güç. Bunun yanında şirketin bu planı somutlaştırıp somutlaştırmayacağı da şimdi muhakkak değil. Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Gear modelinde de bu türlü bir durum gündeme gelmişti. Lakin şunu söylemek gerekir ki, Apple’ın Apple Watch modellerine kamera entegre etme konusunda kafa yoruyor olması bile, kullanıcılar açısından olumlu bir gelişme.

Başa dön tuşu