DS 3 Crossback Türkiye’de satışa sunuldu: İşte fiyatı ve özellikleri

Kendi başına bir marka haline gelen DS, piyasaya sürdüğü birinci arabası DS 7 Crossback’ten sonra artık de DS 3 Crossback modelinin Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Premium sınıfa hitap eden DS 3 Crossback fiyatı 250 bin TL’den başlıyor.

Kendine has tasarım çizgileriyle dikkat çeken DS 3 Crossback’in uzunluğu 4,12 metre, genişliği 1,79 metre, yüksekliği ise 1,53 metre olarak ölçülüyor. Bilhassa iki kapı ortasında görülen çentik, DS 3 Crossback’i başka modellerden rahatlıkla ayırt edebilmemizi sağlıyor. Ön yüzü domine eden DS WINGS ızgarası, DS E-TENSE konsept arabasından esinlenilen LED gündüz farları ve DS MATRIX LED VISION uzun farları, DS 3 Crossback’in ön yüzündeki tasarım ögeleri ortasında.

DS 3 Crossback’e yandan baktığımızda segmentinin en büyüğü olduğu tez edilen 18 inçlik jantlar, üstte bahsettiğimiz köpekbalığı yüzgeci formundaki çentik ve yeniden sınıfında birinci olduğu söylenen gizli kapı kollarıyla karşılaşıyoruz. Art kısımda ise stop lambalarını birleştiren şık bir süs çıtası ve tampona entegre iki adet krom egzoz çıkışı ile (yalnızca PureTech 155 modellerinde) tasarım vurgulanıyor. DS 3 Crossback, yeni Milenyum Mavisi de dahil olmak üzere 10 gövde rengi ve 10 jant seçeneği ile sunuluyor.

DS 3 Crossback motor ve şanzıman seçenekleri

DS 3 Crossback’in So ChicBastille, Performance Line, Rivoli ve Opera isimli donanım paketlerine lansmana özel sunulan La Premiere de eşlik ediyor. La Premiere’in iç mekanında yakut rengi Arka Nappa deri döşeme üzere premium hissini üst taşıyan ayrıntılar yer alıyor. Birinci etapta 130 ve 155 bg güç üreten 1.2 litre PureTech akaryakıtlı motorlarla satılacak DS 3 Crossback’in şanzıman seçenekleri 6 ileri manuel yahut 8 ileri otomatik olarak değişiklik gösteriyor. DS 3 Crossback’in motor gamına daha sonra dizel üniteler de eklenecek.

DS 3 Crossback fiyat listesi şu halde:

DS 3 CROSSBACK PureTech 130 Otomatik So Chic 250.000 TL
DS 3 CROSSBACK PureTech 130 Otomatik Performance Line
251.300 TL 
DS 3 CROSSBACK PureTech 155 Otomatik La Première 304.000 TL
Foto Galeri | 31 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu