The Rise of Skywalker’da Rey’in ailesinin kim olduğu ortaya çıkacak

Aralık ayında izleyeceğimiz yeni Star Wars üçlemesinin son kısmı olan Star Wars: The Rise of Skywalker’da üçlemenin en çok merak edilen bahislerinden birinin açıklığa kavuşmasına tanıklık edeceğiz.

Üçlemede Rey karakterini canlandıran Daisy Ridley, The USA Today’e yaptığı açıklamada sinemanın direktörü JJ Abrams’ın karakterin ailesi ile ilgili ayrıntıları açığa çıkarmayı planladığını söyledi.

Üçlemenin ikinci sineması olan The Last Jedi’da füçlemenin berbat karakteri Kylo Ren (Adam Driver), Rey ile uğraş ettiği bir sahnede Rey’e ailesinin “hurda ticareti” yapan değersiz beşerler olduğunu söylemişti. Hayli gergin bir ortam olarak kurgulanan sahnede Ren’in Rey’i manipüle etmeye çalıştığı, hasebiyle Rey’in ailesiyle ilgili söylenen sözlerin palavra olduğu görüşü kabul görmüştü.

 

Abrams bu yılın başında verdiği bir röportajda The Rise of Skywalker’ın hem 2015 yılında başlayan yeni üçlemeye hem de 1977 yılında başlamış olan “Skywalker Efsanesine” uzun müddet hatırlanacak bir sonla veda edeceğini söylemişti. Anlaşılan Rey’in ailesinin kim olduğunun ortaya çıkması bu manada ehemmiyet arz ediyor.

Rey’in ailesi hakkındaki teoriler ise serinin değerli figürleri ortasında gidip geliyor. İddia edebileceğiniz üzere bunlar Ray’in Luke Skywalker’ın kızı yahut bir Kenobi olabileceği ya da Palpatine’nin soyundan geldiği teorileri. Daha farklı kestirimler olsa da sinemanın direktörü JJ Abrams’ın tabirlerine nazaran bahsi geçen teorilerden hangisinin yanlışsız olduğunu Aralık ayında öğrenme bahtı elde edeceğiz. Sinemayla ilgili yeni ayrıntılar gelmeye başladıkça sizleri bilgilendirmeyi devam edeceğiz.

Başa dön tuşu