Instagram hikayelerine şarkı sözü özelliği geldi

Instagram, her geçen gün kullanıcılarına farklı özellikler sunmaya devam ediyor. Tanınan toplumsal medya uygulaması bu sefer de hikayelere müzik kelamı ekleme özelliğini paylaştı. Müziğin istediğiniz kısmına ilişkin kelamları öykünüz üzerinde gösterebileceksiniz.

Müzik etiketi gerekli

Yeni özelliği kullanabilmek için evvel etiketler kısmından müzik eklemeniz gerekiyor. Instagram’ın müzik kütüphanesi içerisinden istediğiniz şarkıyı seçebiliyorsunuz. Lakin müzik etiketi maalesef her ülkede aktif değil. Faal olan ülkelerde müzik etiketi ekledikten sonra, bu etiket müzik kelamına çevrilebiliyor. Şarkıyı istediğiniz müddete getirdiğinizde o andaki kelamlar ekranda belirliyor. Çeşitli animasyonlar ve yazı fontları da eklemek mümkün.

Paylaştığınız kıssadaki müzik kelamına basan kullanıcılar ise o kelamın geçtiği kısmı dinleyebiliyorlar. Hatta bu kısımdan sanatkarın başka müziklerine da göz gezdirebilirler. Müzik kütüphaneleri için çeşitli firmalarla anlaşma yapmak gerekiyor. Bu yüzden Müzik etiketi özelliği geçtiğimiz sene tanıtılmasına karşın Türkiye dahil birçok ülkede hala kullanılamıyor.

Başa dön tuşu