Mindhunter’in ikinci sezonu, 16 Ağustos’ta geliyor

Netflix’in beğenilen dizilerinden olan ve FBI’ın hatalıların profilini çıkarma projesi ile seri katillerin ruh halini üzerine odaklanan Mindhunter uzun bir bekleyişin akabinde Netflix’e geri dönüyor.

Ekim 2017’de yayınlanan birinci dönemin bitmesini müteakip yaklaşık iki yıl beklemek zorunda kalan izleyiciler, nihayet 16 Ağustos’ta dizinin ikinci dönemine kavuşacaklar.

 

Sekiz kısımdan oluşacak ikinci dönem, FBI casusları Holden Ford ve Bill Tench ile psikolog Wendy Carr’ın hatalı psikolojisi üzerine olan araştırmalarına odaklanmaya devam edecek. İkinci dönemin ana teması ise 1979 ila 1981 yıllarında meydana gelen ve en az 28 kurbanın olduğu Atlanta çocuk cinayetleri hadisesi olacak.

Diziyi ilgi cazibeli kılan ögelerden birinin de ünlü direktör David Fincher’ın prodüktör koltuklarından birini işgal etmesi olduğuna kuşku yok. Fight Club, Seven ve Gone Girl üzere sinemalarını izleme bahtı elde ettiğimiz Fincher, dizinin birinci döneminde da dört kısım yönetmiş.

İlk dönemi epey olumlu yorumlar alan ve IMDB puanı 8.5 olan diziyi siz de merakla bekleyenlerdenseniz, 16 Ağustos tarihini ajandanıza not etmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu