Toy Story 4 için paylaşılan ilk yorumlar çok olumlu (Spoiler içermez!)

Pixar animasyon stüdyosunun birinci sineması olan ve bundan tam 24 yıl evvel izleyiciyle buluşan Toy Story, stüdyonun sinema kesimine süratli bir giriş yapmasına neden olmuştu. Yaklaşık 374 milyon dolar hasılat yapan sinema, elde ettiği muvaffakiyetle Pixar’ın 24 yıllık mesleğine sığdırdığı 20 sinemanın de fitilini ateşlemişti. 1999 yılında izleyiciyle buluşan Toy Story 2 ve 2010 yılında beyaz perdede izleme fırsatı elde ettiğimiz Toy Story 3, üçlemeye hak ettiği bir sonu da armağan etmişti.

Son sinemayla birlikte Woody, Buzz ve başka karakterlere edilen veda birçok izleyici için o kadar tatmin ediciydi ki serinin devam sineması olan Toy Story 4 haberleri ortaya çıktığında, hayranlar duruma kuşkuyla yaklaşmaya başlamıştı.

 

Dördüncü sinemanın seriye olan inanılmaz ilgi sebebiyle zati izleneceği fikriyle ve öylesine kaleme alınmış bir senaryoyla izleyiciyle buluşacağı izleniminin geçerli olduğu bir ortamda Disney, sinemanın tam sürümünü birtakım basın mensuplarına izletmeye karar verdi. Bu kapsamda sineması izleyen yorumcular sinemayla ilgili spoiler içermeyen yorumlarını paylaşma fırsatı buldular.

Filmi izlemesi çok keyifli

Serinin dördüncü sinemasıyla ilgili yapılan yorumlar ise bizleri kusursuz bir devam sinemasının beklediğinin habercisi niteliğinde. Screen Rant’ten Rob Keyes sinemanın “acayip tatmin edici” olduğunu söylerken, başka yorumcular da sinemanın animasyon kalitesinden, eğlendiriciliğinden, yaşattığı duygusal gelgitlerden ve yeni karakterlerin sinemaya tam ahenk sağlamasından duydukları memnunlukları lisana getirmişler. Tony Hale ve Keanu Reeves’in sesleriyle hayat verdiği sinemanın yeni karakterleri Forky ile Duke Caboom da anlaşılan seriye tam ahenk sağlamış.

 

Yapılan yorumların tesiriyle Toy Story 4’ün ABD’deki en büyük animasyon sineması açılış hasılatına da imza atabileceği belirtiliyor. Bu rekor daha evvel 182,6 milyon dolarla Incredibles 2’ye aitti. Toy Story 4’ün ise birinci üç günde 200 milyon dolar hasılat elde edebileceğinden bahsediliyor.

Her yaştan izleyicinin merakla beklediğini düşündüğümüz sinema, 21 Haziran’da ülkemizde gösterime girecek.

Başa dön tuşu