Terminator: Dark Fate, 18 yaş sınırıyla gelecek

İlk fragmanı geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni Terminator sineması Terminator: Dark Fate, seriyi köklerine döndürmeye hazırlanıyor. Bugün bahisle ilgili bir röportaj veren üretimci James Cameron, Dark Fate’in tıpkı birinci iki sinema üzere 18 yaş hududuyla (R-Rated) vizyona gireceğini açıkladı.

1984 ve 1991 yıllarında yayınlanan Terminator 1 ve Terminator 2 sinemaları bildiğiniz üzere hala serinin en başarılı üretimleri olarak gösteriliyor. Terminator 2’nin akabinde üç farklı Terminator sineması daha vizyona girmişti fakat sinemaların hiçbirisi eleştirmenler ve genel izleyici tarafından olumlu yorumlar almayı başaramadı. Bu sinemalar ayrıyeten 13 yaş hududuyla (PG-13) yayınlanmıştı.

Terminator: Dark Fate ise her manasıyla seriyi köklerine geri döndürmeye çalışacak. Daha evvel yapılan açıklamalarda Dark Fate’in, ilk iki sinemadan sonra çıkan tüm sinemaları yok sayacağı belirtilmişti. Yani bir reboot olarak kıymetlendirilebilir. Dark Fate, kıssa manasında Terminator 2: Judgment Day sinemasının sonrasında geçecek.

Terminator: Dark Fate, ayrıyeten yaklaşık 28 yılın akabinde James Cameron’u da seriye geri döndürüyor. Sinemanın yapımcılığını üstlenen Cameron, senaryonun da müellifleri ortasında bulunuyor. Cameron ayrıyeten sineması yönetmesi için ise Tim Miller ile muahedeye varmıştı. Tim Miller bildiğiniz üzere 2016’da vizyona giren Deadpool sinemasıyla tanınıyor.

James Cameron, yeni sinemanın anlatım üslubu ve ton olarak birinci iki sinemaya benzeyeceğini söylüyor. Ünlü direktör, Dark Fate’in gerçekçi, karanlık ve ağır bir anlatıma sahip olacağını belirtti. Terminator: Dark Fate, 1 Kasım 2019’da sinemaseverlerle buluşacak.

 

Başa dön tuşu