Yeni Renault Captur’un tasarımı sızdırıldı

Fransız üreticinin birinci defa 2013 yılında tanıttığı başarılı crossover modeli Renault Captur, artık yeni jenerasyonuna kavuşmaya hazırlanıyor. Son vakitlerde sıkça casus kameralara yakalanan yeni Renault Captur, ağır kamuflaj nedeniyle dizaynındaki değişimi zımnî tutuyordu. Ancak bugün sızdırılan ve yeni Renault Captur olduğu argüman edilen bir görsel vasıtasıyla dizaynın bir kısmı ortaya çıkmış oldu.

Söz konusu görsel, yeni Renault Captur’un dünya prömiyeri için yapılan çekimler esnasında yakalanarak Fransız basınına servis edilmiş. Yeni Renault Captur’da gözümüze çarpan birinci şey, Magane dahil Renault ailesinin pek çok modelinde gördüğümüz yeni far tasarımı oluyor. Bunun yanı sıra ızgara yapısının eskiye göre pek değişmediği, sis farlarının alttaki hava deliklerinden ayrılarak dikey bir yerleşime kavuştuğu görülüyor. Ayrıyeten, eski modelde gördüğümüz koruma plakası yeni Renault Captur’da da varlığını sürdürüyor.

CMF-B platformu üzerine inşa edilen yeni Renault Captur, yanlardaki kaslı görünümü ve yükseltilen ön profili sayesinde eskiye göre daha heybetli duruyor. Yeni Clio’da da gördüğümüz bu platform, hibrit ve tam elektrikli versiyonlara imkan verecek formda geliştirilmiş. Hasebiyle yeni Renault Captur’un yeni motorların yanı sıra plug-in hybrid güç ünitesiyle gelmesi pek sürpriz olmayacak.

Yeni Renault Captur, hibrit versiyonla birlikte gelecek 

Yeni Renault Captur’daki hibrit sistemin Clio’dakiyle benzeri olması yüksek ihtimal. Bu sistem, 89 bg’lik 1.6 litre benzinli motor, 1,2 kWh batarya paketi ve 40 bg’lik elektrik motorunun bir ortaya gelmesinden oluşuyor. Yeni Renault Captur’un hibrit versiyonunda bu bataryanın 9,8 kWh’e yükseltileceği söyleniyor. Bu sayede saf elektrik modunda 40-50 kilometre üzere bir menzil elde edilebilecek.

Yeni Renault Captur’un önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Aracın tasarımı ve özellikleriyle ilgili şimdi resmi bir paylaşım yok. Hasebiyle sızdırılan bu görselin düzmece olma ihtimalini de göz önünde bulundurmakta yarar var.

Başa dön tuşu