Spider-Man: Far From Home, gişede beklentilerin üzerine çıktı

Marvel Stüdyoları ve Sony iştirakinde hazırlanan yeni Örümcek Adam sineması Spider-Man: Far From Home, geçtiğimiz hafta prestijiyle nihayet vizyona girdi. Bilhassa de Marvel Sinematik Cihanı hayranlarının merakla beklediği sinema, gişedeki birinci haftasında beklentilerin üzerine çıkarak epeyce başarılı bir performans gösterdi. Far From Home, yalnızca 10 gün içerisinde dünya genelinde toplam 580 milyon dolar hasılata ulaşmayı başardı.

BoxOfficeMojo tarafından yayınlanan bilgilere nazaran Spider-Man: Far From Home, Kuzey Amerika’daki birinci haftasında toplam 185 milyon dolarlık hasılat elde etmiş. ABD’deki 4 Temmuz Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle sinema Cuma günü yerine geçtiğimiz Salı günü vizyona girmişti. Yani 185 milyon dolarlık birinci hafta sonu hasılatı altı günlük bir performansı temsil ediyor.

Spider-Man: Far From Home ayrıyeten dünyanın en büyük ikinci sinema pazarına sahip olan Çin’de de beklentilerin üzerinde bir performans göstermeyi başardı. Çin’de 28 Haziran’da vizyona giren sinema, 10 gün içerisinde 160 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Spider-Man: Far From Home, şu anda hem eleştirmenler ve hem de genel izleyici tarafından epeyce olumlu reaksiyonlar alıyor. Avengers: Endgame’in rüzgarını da ardına alan sinema şimdiden büyük bir gişe başarısı olmayı garantiledi. 160 milyon dolarlık bütçeyle hazırlanan Far From Home’un gişe macerası sonunda 1 milyar dolar sınırını geride bırakması bekleniyor.

Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Zendaya, Samuel L. Jackson, Marisa Tomei ve Jon Favreau üzere değerli isimlerin yer aldığı Spider-Man: Far From Home, 5 Temmuz’da ülkemizde de vizyona girdi. 

Başa dön tuşu