Öğrencilere müjde! Bedava futbol maçı bileti dağıtılacak, hem de istenilen maça!

Spor alışkanlığının çocuk yaşlarda kazanıldığı inkar edilemez bir gerçek. Gerçekten tüm dünya bu durumun farkında diyebiliriz. Türkiye’yi, Avrupa ile kıyasladığımızda spora verilen kıymetin ve kıymetin, ortalamanın altında kaldığını söyleyebiliriz.

Genel olarak Avrupa ülkelerindeki spor branşları küçük yaşlarda çocuklara aşılanıyor. Bunda eğitim, öğretim ve okulun rolü ise yadsınamaz.

Şimdi ise çocuklara küçük yaşta futbol sevgisini aşılamak için yeni bir projenin adımları atılıyor. Artık öğrencilere bedava maç bileti dağıtılacak.

Öğrencilere müjde! Parasız futbol maçı bileti dağıtılacak, hem de istenilen maça!

İngiltere’de uygulanmaya başlayacak olan yeni sistem ile lise öğrencilerine istedikleri maçlara gidebilmeleri için ücretsiz biletler dağıtılacak. Biletler isme özel olacak ve öbürleri tarafından kullanılamayacak. Öğrenciler, tuttukları kadronun maçlarını tribünden izleme fırsatı bulacaklar.

Uygulamadaki temel amaç ise öğrencilere futbol aşkını daha küçük yaşlarda kazandırabilmek. Uygulamanın tüm ayrıntılarının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Aslında benzer bir uygulama Türkiye’de de yapılsa çok beğenilen olurdu. Bilhassa İstanbul’da okuyan öğrenciler için büyük bir avantaj ortaya çıkardı. Zati genel olarak tribünlerin bir kısmı boş. Bu kısımları öğrencilerle doldurmak hiç de makûs bir fikir değil. Tahminen uygulama İngiltere’den sonra Avrupa’ya, sonra da Türkiye’ye yayılabilir. Bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu