Renault’dan Hindistan’a özel 7 kişilik kompakt SUV

SUV ailesini genişletmeye devam eden Fransız üretici Renault Triber adını verdiği yeni bir model tanıttı. Hindistan pazarına özel olarak hazırlanan Renault Triber, bir kompakt SUV olmasına karşın 7 koltuk seçeneğine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Renault Triber’in uzunluğu 3,990 mm, genişliği 1,739 mm, yüksekliği ise 1,643 mm olarak ölçülüyor. Yani bu araç Renault Captur’dan 39 mm daha dar ve 132 mm daha kısa. Ancak toplam uzunluk bakımından kısa olsa da aks aralığı Captur’dan 30 mm daha uzun. Ağırlığı 947 kg olan Renault Triber’in 7 koltuklu versiyonunda 84 litre bagaj hacmi bulunuyor. Üçüncü sıra koltuklar kaldırıldığında ise bu hacim 625 litreye kadar tırmanıyor.

Renault Triber’in kabini epey sade bir dizayna sahip. Klasikleşen Renault direksiyonunun üzerinde rastgele bir denetim tuşu bulunmuyor. Direksiyonun çabucak arkasında dijital gösterge paneli mevcut. Bu paneldeki LED göstergelerin ortasında araçla ilgili bilgileri gösteren 3.5 inç LCD ekran bulunuyor. Konsolun merkezinde ise hava çıkışlarının altına pozisyonlandırılmış 8 inç bilgi-eğlence ekranı görüyoruz. Elektrikli cam ve aynalar, anahtarsız çalıştırma, USB girişleri ve çokça depolama alanı da kabin özellikleri ortasında.

Fransız üreticinin yeni modüler platformu üzerine konseyi olduğu söylenen Renault Triber’in kaputu altında 72 beygir güç ve 96 Nm tork üreten 1.0 litre üç silindirli motor mevcut. Kelam konusu ünite 5 ileri manuel yahut opsiyonel olarak sunulan otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Renault Triber’in yılın ikinci yarısında Hindistan’da satışa sunulması bekleniyor.

Foto Galeri | 25 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu