Elektrikli Mini’yi bir Boeing 777 kargo uçağını çekerken izleyin

Sahip oldukları yüksek tork kıymetleri nedeniyle elektrikli araç tanıtımları bazen abartılı haller alabiliyor. Son yıllarda, bu araçların gücünü gösteren uçak çekme görüntüleri moda olmaya başladı.

Uçak çekme modasına en son uyan otomotiv şirketi ise BMW oldu. Şirket, birçok elektrikli Küçük konseptinin akabinde bu yılın sonunda piyasaya süreceği elektrikli Küçük’e 150 tonluk bir Boeing 777 kargo uçağı çektirdi. BMW’nin Twitter üzerinden paylaştığı görüntüde kamuflajlı olduğu görülen araç Lufthansa havayollarına ilişkin bir 777’yi çekerken görülebiliyor.

 

Araçla ilgili çok fazla ayrıntıya sahip olunmasa da Mini’de BWM i3’te kullanılan güç aktarma organlarının tercih edileceği söyleniyor. Ayrıyeten elektrikli Mini’nin BMW’nin beşinci nesil elektrikli güç aktarma teknolojisine geçiş yapmadan evvel üreteceği son elektrikli araç olacağı belirtilmiş. Elektrikli Küçük Çin ve İngiltere’de üretilecek.

Listede birinci, Model X 

Elektrikli araba tork savaşlarında liderlik ise Tesla’ya ait Model X’te bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Quantas havayollarına ilişkin bir 787-9 Dreamliner yolcu uçağını çeken araç listede birincilik sırasına oturmuştu.

 

Başa dön tuşu