Makyajlı BMW X1, yeni hibrit motoruyla tanıtıldı

Bavyeralı araba devi BMW ürün gamını yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni 1 Serisi’ni görücüye çıkaran marka, artık de makyaj operasyonundan geçirdiği BMW X1’i tanıttı. Makyajlı BMW X1, dizaynında küçük değişimlerin yanı sıra yeni elektrik takviyeli motoruyla geldi.

Makyajlı BMW X1, genel itibariyle eski duruşunu koruyor ancak ayrıntıya indiğimizde yapılan değişimleri rahatlıkla görebiliyoruz. Örneğin; öbür yeni BMW modellerinde olduğu üzere makyajlı BMW X1’in de böbrek ızgarası büyümüş. Farları yenilenen küçük SUV’un tamponunda daha büyük hava girişlerine ve yeniden tasarlanan sis farlarına yer verilmiş.

Makyajlı BMW X1’deki kozmetik güncellemeler art tarafta da devam ediyor. Yenilenen stop lambaları, tasarımı elden geçirilen art tampon ve büyük egzoz çıkışları dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra dört farklı jant tasarımı ve yeni metalik renklerle revize edilmiş renk paleti de makyajlı BMW X1’in seçenekleri ortasında. Makyajlı BMW X1’in kabinindeki güncelleme ise yeni vites topuzu, opsiyonel 8.8 yahut 10.25 inç bilgi-eğlence ekranı, revize edilen döşemeler ve tezat oluşturan dikişlerle sonlu.

Makyajlı BMW X1’in en büyük yeniliği hibrit motoru 

Makyajlı BMW X1, Avrupa pazarında üç ve dört silindirli motorlarla satılacak. Bu taraftaki en büyük haber, X1 xDrive25e adlı plug-in hybrid versiyonun seçenekler ortasına katılmış olması. Mart ayında üretimine başlanacak BMW X1 xDrive25e, 123 bg güç ve 220 Nm tork üreten TwinPower Turbo motordan güç alıyor. Bu motor ön tekerleklere güç verirken, art tarafta da 94 bg güç ve 165 Nm tork üreten bir elektrik motoru vazife alıyor. Böylece dört tekerlekten çekiş özelliğine kavuşan araç, 9.7 kWh’lık batarya paketi ile saf elektrik modunda 50 km menzil sunuyor.

Makyajlı BMW X1’de hibrit motorun yanı sıra sDrive16d adında 1.5 litre TwinPower Turbo üç silindirli ünite de mevcut. 116 bg güç ve 270 Nm tork üreten dizel motor, 6 ileri manuel yahut 7 ileri çift kavramalı şanzımanla satın alınabiliyor. Daha güçlü dizel arayanlar için de xDrive25d seçeneği sunuluyor. 2.0 litre dört silindirli turbo dizel üniteden güç alan versiyon, 228 bg güç ve 450 Nm tork bedellerine sahip. Makyajlı BMW X1’in akaryakıtlı tarafında ise 228 bg güç ve 350 Nm tork üreten xDrive25i versiyonu bulunuyor.

Foto Galeri | 29 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu