M2 ve M2 Pro Mac’ler geç tanıtılmış olabilir

John Gruber tarafından bildirildiği üzere, Apple’ın yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ile M2 ve M2 Pro işlemcili Mac küçük modellerini duyurmasının akabinde yayınlanan aktiflik görüntüsünde dosya isminin 2022 olduğu dikkat çekiyor.

Ekim 2022’ye planlanmış

18 dakikalık görüntünün Apple’ın Ekim yahut Kasım 2022’de düzenlemeyi planladığı ve M2 Pro M2 Max işlemcili Mac’lerden fazlasını göreceğimiz aktiflikten kesilmiş bir kısım olduğu düşünülüyor. Yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin artırılmış gerçeklik (AR) belgelerine bakıldığında da Ekim 2022’de derlendiği görülüyor.

Apple, klasik olarak her sene Eylül ayında yeni iPhone ve Apple Watch modellerini tanıtır. 2022 sonbaharına yaklaşırken, Apple’ın Eylül ve Aralık ayı ortasında iki aktiflik (biri iPhone ve Apple Watch başkası Mac ve iPad için) düzenlemeyi planladığına dair söylentiler artırmıştı. İkinci aktiflikte Apple’ın 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ile birlikte yeni kuşak iPad Pro’ya odaklanacağı iddia ediliyordu. Apple, beklenen eserleri için sanal aktiflik düzenlemek yerine basın bülteni aracılığıyla duyurdu. Ekim ayında Apple basın sayfasından M2 çipli iPad Pro ve 10. jenerasyon iPad duyuruldu. Aralık ortasında yeni Mac’lerin 2023 başında tanıtılacağı söylentisi çıktı ve Apple, dün M2 işlemcili Mac bilgisayarlarını tanıttı.

Başa dön tuşu