iPhone 15 Pro için yeni bilgiler paylaşıldı: Dokunmatik tuş tasarımı onaylandı

Apple‘ın bu yıl piyasaya sürülecek iPhone 15 serisi ile büyük tasarım değişikliklerine imza atması bekleniyor. Günümüze kadar birçok söylenti, markanın geçmişte kulaklık jaklarını kaldırmasına misal biçimde, cihazlardaki tüm fizikî tuşları geride bırakacağını bizlere göstermişti. Artık de Apple analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşan değerli değişikliklerden bazılarına açıklık getirdi. 

iPhone 15 Pro ve Pro Max dokunmatik tuşlar ile gelecek

Twitter paylaşımında Kuo, Apple’ın iPhone 15 modellerinde dokunmatik tuşlar için fizikî düğmeleri kaldıracağı savlarını yeniledi. Bununla birlikte ünlü analist,  iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max cihazlarda kuvvet geri bildirimi sağlayacak Taptic Engine titreşim motoru ile donatılacağını söylüyor. Böylece Apple, rastgele bir hareketli modül bulunmadan gerçek bir düğme hissini taklit edecek. 

Ayrıca Apple’ın bu yeni teknoloji için ABD merkezli yarı iletken tedarikçisi Cirrus Logic ile anlaştığı bildiriliyor. Böylelikle yeni tasarım değişikliği bir defa daha onaylandı diyebiliriz. Kuo ise, dokunmaya duyarlı tuşların olumlu tenkitler alması halinde, Apple’ın bu tasarımı gelecekte öbür üst seviye eserlere de taşıyabileceğini düşünüyor. 

Başa dön tuşu