iPhone 11 kalıp fotoğrafları sızdırıldı

Apple’ın bu yıl sonlarına gerçek piyasaya süreceği iPhone XI yahut iPhone 11 modellerine ilişkin sızıntılar giderek artıyor. Yeni telefonların kılıf ölçülerinin alınmasını sağlayan kalıplarının fotoğrafları internete sızdırıldı.

iPhone 11 özellikleri

Genelde yeni iPhone modelleri ile ilgili yaz aylarına gerçek önemli sızıntılar yaşanmaya başlıyor. Bu yıl da gelenek değişmedi. Sızdırılan kalıp görselleri yeni modellerle ilgili değerli bir ayrıntıyı gözler önüne seriyor.

Daha evvel de lisana getirildiği üzere iPhone 11 ve 11 Max modellerinde 3 kameralı bir kombinasyon yer alıyor. Kare bir yuva içerisine yerleştirilen kombinasyonda 14MP çözünürlüğünde ana kamera, 10MP çözünürlüğünde telefoto kamera ve daha gelişmiş derinlik algılayabilen ToF kamerası yer alıyor. 3D ToF kamerası sayesinde yeni seri daha uygun güçlü gerçeklik deneyimi sunacakken ayrıyeten art tarafta da Face ID imkânı olacağı tabir ediliyor.

 

Analiz uzmanları bu yıl rastgele bir boyut değişikliği beklemiyor. iPhone 11 modeli 6.4 inçlik OLED, iPhone 11 Max modeli 5.8 inçlik OLED, iPhone 11r modeli ise 6.1 inçlik LCD ekranla karşımıza çıkacak.

Diğer taraftan değerli bir detay da Underwater Mode ile ilgili. Apple’ın geçtiğimiz aylarda patentini aldığı bu yeni tahlil su altında iken dokunmatik sensörlerin daha hassas çalışmasını sağlıyor. Ayrıyeten kamera da ortam sensörünü ve ToF sensörünü kullanarak su altında çekilen fotoğrafların renk istikrarını ayarlıyor.

Bunun haricinde Apple A13 Bionic yonga seti TSMC’nin 7nm EUV süreci sayesinde daha âlâ verimlilik sunacak. Batarya ve RAM kapasitesi konusunda ise kesin bilgiler bulunmuyor. Yeni iPhone modelleri Eylül ayında tanıtılacak.

 

Başa dön tuşu