L’Oreal, makyaj yapan akıllı cihazını duyurdu: Usta kuaförden farkı yok!

L’Oreal üzere bir hoşluk şirketinin teknolojik aletler duyurmasını ekseriyetle beklenmez lakin CES 2023 aslında bunun için var. Temelinde L’Oreal son birkaç yıldır hoşluk teknolojisi alanında birtakım giyilebilir eserler duyurmuştu lakin artık ise iki tane makyaj aygıtı tanıtmış durumda. Bir tanesi harika kaş makyajı yapmanızı sağlayan Brow Magic ve hareket zorluğu yaşayanlar için ruj sürebilen HAPTA.

L’Oreal’dan akıllı makyaj cihazları

Kaş makyajı yapabilen L’Oreal Brow Magic, adeta yazıcı üzere çalışıyor. Lakin bir çıktı vermek yerine seçtiğiniz kaş makyajınızı yüzünüze uyguluyor. L’Oreal bu aygıtı süreksiz dövme yazıcısı yapan Prinker ile birlikte geliştirdi ve Brow Magic, geçici dövme yapan aygıtlar ile emsal formda çalışıyor. Lakin şayet makyajı sevmezseniz standart makyaj çıkaran materyaller ile süreci anında silmeniz mümkün.

Öte yandan L’Oreal Brow Magic inç başına 1200 noktaya baskı (dpi) yapabilen 2400 adet küçük uca sahip. Yapacağınız kaş makyajını seçmek için telefonunuzdaki Brow Magic uygulaması ile yüzünüzü taramanız gerekiyor. Uygulama üzerinden yüzüne hangi makyajı uygulamak istediğinizi artırılmış gerçeklik efektleriyle gözlemleyebiliyorsunuz. İstediğiniz kaş makyajını seçtiğinizde ise uygulamak için aygıtı kaşınızın üzerinden geçirmek kâfi.
L’Oreal Brow Magic temelinde AR ve yüksek teknoloji baskısının bir karşımı olarak söz edilebilir. Üstelik yapılan kaş makyajları da epey etkileyici görünüyor. Bu aygıt tahminen de kuaförünüzden sizi ayırabilir. Öte yandan L’Oreal, sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip kişililer için bir de ruj yapan HAPTA aygıtını duyurdu. Bu aygıt titreme hastalığı olan bireyler için geliştirilmiş durumda. Alphabet’e ilişkin Verily Life Sciences ile geliştirilen HAPTA, gelişmiş bir stabilizasyona sahip.

L’Oreal şimdi her iki aygıt için de bir fiyat ve net çıkış tarihi paylaşmadı. Lakin firma Brow Magic’in 2023’te piyasaya sürülmesini hedefliyor. Ek olarak L’Oreal, bu yıl da Lancome markası altında HAPTA’nın pilot uygulamalarına başlamayı planlıyor.

Başa dön tuşu