Yandex Haritalar kurumların kullanımına sunuldu

Harita alt yapısı ve navigasyon alanının tezli isimlerinden Yandex, son kullanıcılara sunduğu harita hizmetlerini artık de kurumlara yönelik olarak genişletiyor. Yandex Haritalar API Teknolojileri kurumlara sunulmuş durumda.

Yandex Haritalar API Teknolojileri nedir?

2012 yılından bu yana ülkemizde faaliyet gösteren Yandex Haritalar yaklaşık 15 milyon adres noktası, 1 milyon km yol ağı, 3 milyon POI bilgisi ve 4 milyon kullanıcı ile çok değerli bir data tabanına sahip durumda.

Bu büyük bilgi tabanı Yandex Haritalar API Teknolojileri ile artık kurumlara da sunuluyor. Yandex Haritalar’ı web sitelerine yahut taşınabilir uygulamalarına entegre eden kurumlar bu entegrasyon sayesinde kendi platformları üzerinden haritada arama, rota oluşturma, trafik yol durumu bilgisi paylaşma üzere ayrıcalıklı hizmetleri verebiliyor.

Ayrıca coğrafik koordinatların adres çözümlemesini sağlayan geocoding ve varış noktası kombinasyonlarının yapılabildiği distance matrix üzere ileri tahlillerden de faydalanabiliyor. Şu an Yandex Haritalar API’lerini kullanan kuruluşlar ortasında Getir, BiTaksi, Radyo Trafik, Hürriyet Emlak, iTaksi üzere onlarca kurum yahut tertip yer alıyor.

 

Başa dön tuşu