iOS 13 de Xbox ve PlayStation oyun kollarını destekleyecek

Apple’ın merakla beklenen geliştirici konferansı WWDC 2019’da, Apple eserleri ile ilgili yenilikleri öğrenebildik. Bunlardan biri tvOS 13’e eklenen Xbox ve PlayStation oyun kolu dayanağıydı. Aktiflik sırasında tam olarak anlaşılmasa da daha sonrasında bu desteğin iOS 13’e de geldiği öğrenildi.

Xbox One S ve PlayStation 4 oyun kolu desteği

Konferansta iOS 13 için hayli uzun bir müddet ayrıldı. Bizde aktifliği takip ederek bu haberimizde iOS 13’ün sahip olduğu tüm yenilikleri anbean sizlere aktardık. iOS 13 tanıtımının sonunda, daha birçok özellik olmasına karşın vaktin yetmediği açıklandı. Bu da kimi yeniliklerin üzerinde konuşulamamasına sebep oldu. iOS 13 için de Xbox ve PlayStation oyun kolu takviyesi gelmesi ortada kaynayanlardan biri.

Etkinlik sonrasında iOS 13 için hazırlanan “iOS 13 yenilikleri” sayfası ile Xbox One S ve PlayStation 4 denetimcilerinin desteklendiği mutlaklaşmış oldu. Bilhassa çevrimiçi oyun servislerinin arttığı ve Apple Arcade üzere yeni oyun tahlillerinin geliştirildiğini düşündüğümüzde, oyun kolu takviyesinin hayli kıymetli olduğunu söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu