2019 Skoda Superb, LED Matrix farlara sahip ilk Skoda modeli olacak

2019 Skoda Superb modelini Mayıs ayında tanıtmaya hazırlanan Çekyalı üretici, aktifliğe günler kala araçla ilgili yeni ayrıntılar paylaşmaya devam ediyor. Skoda, geçtiğimiz günlerde makyajlı Superb’in ilk ipucu görselini yayımlamıştı. Şirketin bu seferki paylaşımı ise 2019 Skoda Superb’in far teknolojisine odaklanıyor.

Çekyalı üreticinin açıklamasına nazaran, 2019 Skoda Superb modelinde full-LED Matrix teknolojisine sahip farlar ve dinamik sinyal lambaları bulunacak. Makyajlı Superb, markanın bu özelliklere sahip birinci üretim modeli olma özelliği taşıyor. Kelam konusu farların içerisinde ince LED çubuklar bulunuyor. Bu çubuklar, farlar açıldığında sırayla yanarak hoş bir animasyon oluşturuyor.

Yeni aydınlatmalar aracın daha fark edilebilir olmasını sağlıyor 

2019 Skoda Superb’in stop lambalarında da full-LED teknolojisi ve dinamik sinyal lambaları bulunuyor. Ön taraftaki animasyonun bir gibisi, art taraftaki aydınlatma kümesinde da yapılıyor. Tüm bu özellikler, makyajlı Skoda Superb’in dinamik manzarasına katkıda bulunuyor. Ayrıyeten, aracın öteki şoför ve yayalar için daha fark edilebilir olmasını sağlıyor. Bu sayede yol güvenliğini de arttırmış oluyor.

2019 Skoda Superb, markanın birinci elektrik dayanaklı modeli 

Çekyalı üretici, 2019 Skoda Superb’in güvenlik, sürüş konforu, performans ve etraf dostu teknolojiler konusunda sınıfında önder modellerden biri olacağını tez ediyor. Bunun yanı sıra makyajlı Superb’in markanın birinci elektrik takviyeli üretim modeli olacağı da biliniyor. 2019 Skoda Superb, Mayıs ayında Slovakya’nın başşehri Bratislava’da düzenlenmesi planlanan 2019 IIHF Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’nda tanıtılacak.

Başa dön tuşu