Bitcoin 10,000 doların altında

Kripto para piyasasındaki en büyük market hacmine sahip dijital para ünitesi olan Bitcoin, 10,000 doların altına indi. Bitcoin, birkaç haftalık istikrarlı yükselişini, bu haftanın başında bozmuş ve düşüşe geçmişti.
Bitcoin’in istikrarlı ve süratli yükselişi, market hacminin genişlemesi ve piyasa dominasyonunun artması sonrasında birçok analist, bu durumun devam edeceği istikametinde yorumlarda bulunmuş ve kelam konusu dijital para ünitesinin yıl sonu fiyatı hakkında iddialarda bulunmuşlardı.
 
Bitcoin’in 10,000 dolar barajının altına inmesi, kelam konusu kripto para ünitesinin yükselişinin devam edeceğini iddia eden analistleri yanılttı. CoinMarketCap’ten alınan bilgilere nazaran; Bitcoin, 24 saatlik dilim içerisinde yaklaşık %11’lik bir düşüş yaşadı.
Kripto para piyasasında en çok bilinen para ünitesi olan Bitcoin, geçtiğimiz hafta 13,000 doların üzerine çıkmış ve zirve noktasını görmüştü. Bitcoin’in tekrardan bu fiyata anlık da olsa yükselmesi piyasaları canlandırdı.

 

Bitcoin’in yükselmesi ve market dominasyonunun artması altcoinlerin “ezilmesine” sebep olmuştu. Birçok yatırımcı, yükseliş dalgasını görünce altcoinlerden Bitcoin’e geçiş yapmak istemiş ve bu sebeple altcoinlere “sat” buyruğu vermişti. 
Altcoinlerin ve Bitcoin’in bundan sonraki hareketlenmeleri yatırımcılar ve analistler tarafından merak konusu. 

Başa dön tuşu