Apple, Seattle şehrine 2000 kişi alacak

Donanım tarafında beklediği seviyeyi yakalayamasa da yazılım tarafında son yapılan Apple Arcade yahut Apple TV+ üzere ataklar şirketin yüzünü güldürüyor. Bu bakımdan yeni işe alımlar da bu alana kaydırılıyor.

Büyük iş gücü

Apple bir müddettir Seattle kentinde yeni bir ofis binası inşa ettiği biliniyor. Bu binada hali hazırda 500 kişilik bir iş gücü mevcut. 2024 yılına kadar Apple bu binada yaklaşık 1000 kişilik bir istihdam sağlayacaktı. Artık bu sayısı iki katına çıkarmayı planlıyor.

Seattle binası olağanda Apple mağazaları ve yapay zekâ usullerine odaklanıyor. Ekstra 1000 kişilik iş gücü ise yazılım ve donanım tarafına odaklanacak. Yeni yazılım hizmetlerine bu grubun katkı sağlayacağı söz ediliyor. Yeni iş gücü için Apple 12 katlı iki binadan oluşan bir plaza kiralamayı planlıyor.

Böylece Seattle kentine toplamda 2000 istihdam sağlanmış olacak. Geçtiğimiz yıl vergi affından faydalanan Apple 2023 yılına kadar ülkede 20 bin kişilik istihdam vaadinde bulunmuştu. San Diego, Los Angeles ve Austin kentlerinde de 2022 yılına kadar 6000 şahıstan fazla iş gücü istihdam edilecek.

 

Başa dön tuşu