Bitcoin, 9 bin doların üstünde

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde süratli bir yükselişe geçti. Kelam konusu kripto para, bu yükselişle bir arada 9 bin dolar barajının üzerine çıktı. Birçok yatırımcı ve analist, bu yükselişi Facebook’un çıkaracağı dijital paraya bağladı. 
CoinMarketCap‘ten alınan datalara nazaran; Bitcoin, 24 saat içerisinde süratli bir yükselişe girdi. 15 saat içerisinde 8,640 dolar düzeylerinden 9,300 dolara yükselen dijital para ünitesi, şu an 9,000-9,100 dolar bandında seyrediyor.
 
Facebook’un çıkaracağı kripto para ünitesi olan Libra Coin‘inin tanıtım gününün belirli olması dijital para piyasasına olan ilgiyi arttırdı. Birçok yatırımcı ve analist, Bitcoin fiyatının yükseleceğini düşünüyordu.
Bitcoin dışında Ethereum ve XRP de son 24 saat içerisinde yükselişe geçti. Ethereum’un şu anki fiyatı 270 dolarken XRP’nin şu anki fiyatı 0,47 dolar civarında seyrediyor. 
Önümüzdeki günlerde kripto para piyasasındaki yükselişin devam edip etmeyeceği merakla bekleniyor. TradingView’e göre piyasada şu an BTC-USD bazında “Al” süreci hakim.

Başa dön tuşu